همه چیز دربارۀ ویزای والدین کانادا

//همه چیز دربارۀ ویزای والدین کانادا

همه چیز دربارۀ ویزای والدین کانادا

ویزای والدین کانادا و مزیت‌های آن

امروزه شرایط کشور به گونه‌ای است که همۀ والدین نگران فرزندان عزیزشان هستند و از آنجایی که نیاز به تضمین یک آیندۀ درخشان برای کودکنشان دارند، به فکر مهاجرت می‌افتند تا فرزندانشان بتوانند در امنیت و در بهترین استانداردهای ممکن تحصیلی درس بخوانند و آیندۀ خوبی برای خودشان بسازند. در این کشورهای اروپایی و امریکایی زیادی به عنوان گزینه‌های سفر و مهاجرت مطرح هستند؛ اما با توجه به شرایط حال حاضر کشورمان و موقعیت‌های ایجاد شده در کشورهای دیگر، به نظر می‌رسد کشور کانادا یکی از بهترین گزینه‌های مهاجرت باشد. شما با ثبت نام کودک خود در مدارس کانادا می‌توانید مطمئن باشید که فرزندتان در بهترین شرایط تحصیلی رشد می‌کند، با افراد زیادی از سراسر دنیا آشنا می‌شود، فرهنگ کانادایی و زندگی بین المللی را می‌آموزد و می‌تواند برنامۀ خوبی برای زندگی‌اش انتخاب کند. شما هم در کنار او با اخذ ویزای والدین همراهی‌اش خواهید کرد و از بعد احساسی او را تامین می‌کنید. ما در این مطلب به بررسی شرایط اخذ ویزای والدین کانادا می‌پردازیم و اطلاعات جامعی در این زمینه به شما خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

ویزای والدین کانادا به چه معناست؟

وقتی فرزند شما در یکی از کشورهای دیگر مشغول به تحصیل در هر مقطعی (از دبستان گرفته تا دورۀ دبیرستان، کالج و دانشگاه) باشد، شما می‌توانید با اخذ ویزای والدین به این کشور سفر کنید و در کنار فرزندتان بمانید. فرقی ندارد فرزند شما چه سنی دارد و با هر شرایط سنی این امکان برای شما وجود خواهد داشت. نکتۀ قابل توجه اینکه حتی پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها هم می‌توانند از این نوع ویزا استفاده کنند و به دیدار نوه‌شان بروند. در این حالت ممکن است برخی افراد بپرسند در صورتی که والدین امکان سفر با اخذ ویزای توریستی دارند، چرا باید ویزای والدین کانادا بگیرند؟ باید بدانید که ویزای توریستی حداقل نود روز و حداکثر صد و هشتاد روزه صادر می‌شود و بعد از شش ماه عملاً منقضی می‌شود؛ حال آنکه ویزای والدین کانادا اعتبار ده ساله دارد و مادامی که فرزند شما در حال تحصیل باشد قابل تمدید است. البته با توجه به اینکه گذرنامه‌های ایرانی اعتبار پنج ساله دارند و ویزای والدین کانادا یک ماه مانده به پایان اعتبار گذرنامه منقضی می‌شود، برای ایرانی‌ها اعتبار این ویزا پنج ساله می‌شود که باز هم در مقایسه با ویزای توریستی بسیار مناسب‌تر است. این روادید با نام سوپرویزای کانادا هم شناخته می‌شود و اگر کسی با این نام دربارۀ این ویزا به شما توضیحاتی ارائه داد، بدانید که منظورش همان ویزای والدین کانادا است. البته یک نکتۀ دیگر هم در این زمینه وجود دارد و آن اینکه برای اینکه بتوانید در این مدت به ایران رفت و آمد داشته باشید بهتر است ویزای مولتی بگیرید. ویزای دبل دو بار امکان رفت و آمد را به شما خواهد داد و ویزای سینگل تنها یکبار به شما اجازۀ خروج از کانادا را صادر می‌کند و بعد از یکبار خروج دیگر نمی‌توانید به کانادا بروید. شما با اخذ ویزای والدین کانادا می‌توانید دو سال به صورت مستمر در خاک کانادا بمانید و بعد از دو سال با یکبار خروج و ورود مجدد دوباره این امکان برای شما مهیا خواهد شد. با این شرایط به راحتی می‌توانید کنار فرزندتان بمانید و خصوصاً اگر فرزند شما سن کمی داشته باشد، امکان پشتیبانی و حمایت از او را خواهید داشت.

برای اخذ ویزای کانادا با همکاران ما در آژانس ساحل شنی در ارتباط باشید. شما با اخذ مشاوره و خدمات کارآمد از سوی همکاران ما مدارک خود را آماده کرده و پس از ثبت نام ویزای کانادا، در وقت مصاحبه به سفارت یا کنسولگری کشور مربوطه می‌روید و امور انگشت‌نگاری و احراز هویت را انجام می‌دهید. سپس باید منتظر ایمیلی از سوی سفارت باشید. چنانچه ایمیل پذیرش خود را از سوی سفارت دریافت کردید، پرینت ایمیل و پاسپورت خود را به شرکت ساحل شنی تحویل داده و بعد از چند روز ویزای خود را به صورت الصاق شده بر پاسپورت دریافت می‌کنیدپیکاپ ویزای کانادا نیز می‌تواند مستقیماً توسط متقاضی انجام شود، اما انجام امور در مدت زمان اعلام شده از سوی سفارت و نیز هزینه های سفر به کشور ثالث و بازگشت مجدد به ایران باعث شده اغلب افراد از شرکت‌های گردشگری معتبر بخواهند تا پیکاپ ویزا را برایشان انجام دهند.

 

چگونه می‌توان ویزای والدین کانادا گرفت؟

برخی افراد فکر می‌کنند اگر فرزند یا نوه‌شان در کانادا مشغول به تحصیل باشد دیگر مشکلی وجود ندارد و می‌توانند به راحتی ویزای والدین کانادا را دریافت کنند. در صورتی که اینطور نیست. به طور کلی نخستین مرحله همین است که شما ثابت کنید رابطۀ والدینی یا پدربزرگی و مادربزرگی با فرد مقیم در کانادا دارید. بعد از آن در صورتی که فرد بالای هجده سال داشته باشد ملزم است دعوتنامه‌ای برای شما ارسال کند و در این دعوتنامه اطلاعاتی از جماه نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد به صورت کامل، نشانی دقیق، شمارۀ تلفن، شرایط شغلی، شرایط حقوقی و مواردی از این قبیل را در دعوتنامه ذکر کند و برای اثبات ادعای گفته شده مدارک مورد نیاز را ضمیمه نماید. به علاوه فرد باید مدت زمانی که از شما برای حضور در کانادا دعوت می‌کند را هم مشخص نماید و اثبات کند در این مدت شرایط مالی لازم را برای اقامت و هزینۀ خورد و خوراک شما فراهم کند. این تمکن مالی اهمیت زیادی دارد. اگر میزان درآمد دعوت کننده از حداقل هزینۀ تعیین شده از سوی دولت کانادا برای افراد دعوت شده کمتر باشد چنین امکانی وجود نخواهد داشت و به احتمال زیادی دعوتنامه رد خواهد شد. در این مورد قوانین محکمی وجود دارد که در این بخش به آنها اشاره می‌کنیم. اگر فرد دعوت کننده تنها یک نفر از اعضای خانواده را دعوت کند، درآمد ناخالص او باید به اندازه یا بیشتر از حدود بیست و پنج هزار دلار کانادا باشد. اگر فرد دو نفر از اعضای خانواده را دعوت کند، باید حداقل سی و یک هزار دلار کانادا درآمد داشته باشد. اگر سه نفر از اعضای خانواده بخواهند به کانادا بروند، فرد یاید حداقل سی و هشت هزار و دویست دلار کانادا درآمد داشته باشد. در صورتی که بخواهید چهار نفر از اعضای خانواده را به کانادا دعوت کنید باید چهل و شش هزار و چهارصد دلار کانادا به صورت حداقلی درآمد ناخالص داشته باشید. در مورد پنج و شش نفر باید بین پنجاه و دو هزار تا شصت هزار دلار کانادا به صورت سالانه درآمد داشته باشید و برای دعوت بیشتر از هفت نفر باید به ازای هر یک نفر حدود شش هزار و هشتصد دلار کانادا را محاسبه کنید. البته این نکتۀ مهم را در نظر بگیرید و اکسپت ویزای یک ایرانی با دیگر ملیت‌ها کمی متفاوت است و به بیشتر از سه نفر با سختگیری‌های بسیار زیادی ویزا داده می‌شود و پیشنهاد می کنیم از شرایط کم ریسک‌تر استفاده کنید تا بتوانید به راحتی ویزایتان را بگیرید. به طور خلاصه برای اخذ ویزای والدین کانادا باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • اثبات اینکه رابطۀ والدینی با شخص مقیم کانادا دارید و یا پدربزرگ یا مادربزرگ او هستید
  • دعوتنامه‌ای از سوی شخص مقیم کانادا که در حال تحصیل است
  • اثبات تمکن مالی برای اقامت در کانادا
  • تهیۀ لیستی از تعداد افراد مقیم کانادا در خانواده
  • مدارک نحوۀ اقامت فردی که مقیم کانادا است
  • شرایط شغلی فرد مقیم کانادا برای افراد بالای هجده سال
  • بیمۀ درمانی برای حداکثر یک سال با اعتبار حداقل صد هزار دلار
  • ارسال درخواست ویزای والدین کانادا
  • برگۀ انجام معاینات پزشکی در صورت نیاز

ناگفته نماند که فرد دعوت کننده برای اثبات شرایط مالی و تمکن مالی باید برگۀ ارزیابی آخرین سال مالیاتی، بیمۀ اشتغال به کار، گواهی اشتغال به کار همراه با اشاره کردن به میزان حقوق و تاریخ اولیۀ استخدام، فیش حقوقی معتبر و گردش حساب مالی در سه ماهۀ اخیر را ارائه کند.

پس از آنکه تمامی مدارک را آماده کردید نسبت به ثبت نام ویزای کانادا به صورت آنلاین یا حضوری، ارائۀ مدارک و تعیین وقت سفارت کانادا، انجام امور احراز هویت و انگشت نگاری اقدام کنید. در این بین حتما باید برای هر درخواست مبلغی را جهت بررسی ویزا به حساب سفارت کانادا واریز کنید. افسران سفارت مدارک شما را بررسی کرده و نتیجه را ابلاغ می‌کنند. در صورت اخذ اکسپت باید با مدارک مورد نیاز جهت پیکاپ ویزای کانادا مراجعه نموده و بعد از آن می‌توانید اقدام به سفر کنید. این کار در حال حاضر و با توجه به بسته بودن مرزهای کانادا به دلیل شیوع ویروس کرونا مهیا نیست. اما پیشنهاد می‌کنیم از فرصت استفاده کنید و مدارک مورد نیاز را گردآوری کنید تا به محض باز شدن مرزها بتوانید جهت اخذ ویزای کانادا اقدام نمایید.

ما در آژانس مسافرتی و گردشگری ساحل شنی برای تمامی شما عزیزان و همهٔ مردم در سراسر دنیا آرزوی سلامتی و موفقیت داریم و امیدوار هستیم با رعایت موارد گفته شده بتوانید بدون کوچک‌ترین نگرانی این دوره را هم پشت سر بگذارید. چنانچه برای سفر به کشور کانادا نیاز به کمک و همراهی دارید، می‌توانید از مشاوران و کارشناسان ما کمک بگیرید. ما همواره در تلاش هستیم تا شما مسافران محترم بتوانید در کمترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را بگیرید. برای اخذ انواع ویزای کانادا و اطلاع از شرایط و قوانین مسافرتی در این کشور می‌توانید با مشاوران و متخصصان باتجربۀ ما در تماس باشید. پل ارتباطی ما با شما عزیران شمارهٔ ۰۲۱۵۷۹۳۸ است.

توسط |۱۳۹۹/۵/۲۵ ۹:۲۹:۲۰مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۹|canadavipvisa دسته بندی ها|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه

3 + پنج =