ویزای توریستی کانادا

//ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

اخذ ویزای توریستی کانادا با ما

سفر به کانادا این روزها بسیار متداول شده و این کشور برای ما ایرانی‌ها حکم جایی را دارد که شانس برآورده شدن آرزوها و رسیدن به خواسته‌هایمان را داریم. این کشور بسیار زیبا و پهناور است و موقعیت‌های گردشگری، تفریحی، اقامتی، تحصیلی و کاری بسیار خوبی دارد. چنانچه به کانادا سفر کنید می‌توانید شرایط را بسنجید و بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. در این بین اخذ ویزای این کشور و آشنایی با انواع ویزای کانادا اهمیت زیادی دارد. با این حال خوب است بدانید که یکی از سریع‌ترین ویزاها که در کوتاه‌ترین زمان ممکن صادر می‌شود ویزای توریستی کانادا است. ما در این مطلب همه چیز را در مورد اخذ ویزای توریستی کانادا و مدارک مورد نیاز برای این نوع روادید به شما خواهیم گفت. پس با ما همراه شوید.

ویزای توریستی کانادا چیست؟

به ساده‌ترین زبان ممکن شما با داشتن ویزای توریستی کانادا یا همان ویزای گردشگری می‌توانید وارد کانادا شوید، سه ماه یا نود روز در این کشور اقامت کنید و از تمامی خدمات تفریحی، گردشگری، اقامتی، حمل و نقل و غیره در آن بهره مند شوید. البته در این مدت اجازۀکار کردن یا گذراندن دوره‌های آموزشی را ندارید تنها در صورت لزوم می‌توانید با استفاده از بیمۀ درمانی خود از مراکز درمانی این کشور خدمات شایسته‌ای بگیرید. بازدید از جاذبه‌های گردشگری کانادا، ملاقات با دوستان و آشنایان و بررسی شرایط این کشور اگر قصد تحصیل یا اقامت در آن را دارید از مزیت‌های اخذ ویزای توریستی کانادا است.  با این وجود خودِ ویزای توریستی کانادا هم به سه نوع تقسیم می‌شود. اگر فقط یک بار قصد ورود به کانادا را داشته باشید، ویزای سینگل یا یک بار ورود، اگر بخواهید مجوز دو بار ورود و خروج به کانادا را داشته باشید ویزای دبل یا دوبار ورود و اگر بخواهید به صورت نامحدود وجوز رفت و آمد در کانادا در این سه ماه را داشته باشید ویزای مولتی یا چند بار ورود را درخواست می‌دهید. ویزای مولتی مزیت‌های دیگری هم دارد و اگر ویزای بلند مدت مولتی گرفته باشید تا ده سال می‌توانید هر چند بار که بخواهید به کانادا سفر کنید. البته با توجه به اینکه پاسپورت‌های ایرانی اعتبار پنج ساله دارند و شما تنها تا مدت اعتبار پاسپورتتان ویزای معتبر دارید، به این نوع ویزا ویزای پنج ساله هم گفته می‌شود. البته سوپر ویزای کانادا هم نوع دیگری از ویزای توریستی کانادا محسوب می‌شود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

سوپر ویزای کانادا چیست؟

در بخش قبل گفتیم یکی از انواع ویزای توریستی کانادا سوپر ویزای کانادا است. اگر در کانادا یکی از فرزندان یا نوه‌های شما ساکن هستند و در واقع اقامت این کشور را دارند، می‌توانید سوپر ویزای کانادا بگیرید و تا ده سال بتوانید در این کشور رفت و آمد داشته باشید. البته باز هم با توحه به محدودیت‌های اعتبار پاسپورت ایرانی تنها پنج سال از این ده سال را می‌توانید استفاده کنید. با این ویزا می‌توانید به کانادا سفر کنید و در هر بار سفر دو سال پیاپی در خاک این کشور بمانید. بعد از دو سال تنها کافی است از خاک کانادا خارج شوید و مجدداً ورود کنید. برای دریافت این نوع ویزای توریستی کانادا باید دعوتنامه‌ای از فرزند یا نوۀ بالای هجده سال‌تان دریافت کنید. این فرد باید دارای تمکن مالی خوبی باشد و به صورت رسمی ثابت کند که از پس هزینه‌های اقامت شما هم بر می‌آید. برای این کار طبق قوانین باید حدوداً بیست و پنج هزار دلار کانادا در ماه درآمد داشته باشد. بدیهی است که با بالا رفتن تعداد داوطلبان اخذ سوپر ویزای باعث نیاز به بالا رفتن تمکن مالی دعوت کننده دارد. البته اگر فرزند یا نوۀ شما متاهل باشد می‌تواند درآمد همسرش را هم در پرونده ضمیمه کرده تا شرایط تمکن مالی را تامین کند.

ویزای توریستی کانادا چقدر اعتبار دارد؟

در مورد اعتبار ویزای توریستی کانادا در بخش‌های پبش توضیح دادیم که از شش ماه تا ده سال متغیر است. البته این بخشی از ماجرا است و شما تا وقتی ویزای معتبری دارید که پاسپورت معتبری داشته باشید. بنابراین بعد از پایان اعتبار پاسپورت ویزای شما هم به خودی خود منقضی خواهد شد. کسانی هم که ویزای بلند مدت مولتی داشته باشند باید در این چند سال هر شش ما یکبار از خاک کانادا خارج شوند و دوباره برگردند. البته خیلی از این مسیر به عهدۀ شما نیست و اینکه ویزای سینگل داشته باشید یا مولتی را افسران سفارت کانادا و افسر مرزی تشخیص می‌دهند. گاهی بنا بر صلاح دید ویزای شما را با اعتبار بالاتر صادر می‌کنند و گاهی ویزای کوتاه مدت برای شما در نظر می گیرند. همۀ اینها به شکا بستگی دارد که چقدر می‌توانید آنها را قانع کنید که هدفتان ماندگاری در کانادا نیست و صرفا برای بازدید و گشت و گذار آمده‌اید. البته یک نکتۀ مهم دیگر هم در این بین هست و آن اینکه وقتی ویزای شما صادر می‌شود زمانی روی برچسب ویزا وجود دارد. اگر تاریخ ورود شما به کانادا از تاریخ اعلام شده روی برچسب ویزا بگذرد ویزای شما به کل بی اعتبار می‌شود. پس بهتر است مراقب این موضوع باشید.

آیا تنها شرط ورود به کانادا اخذ ویزا است؟

باید گفت خیر. وقتی شما در ایران اقدام به اخذ ویزای توریستی کانادا می‌کنید و مراحل کارهایتان را در یکی از کشورهای همسایه نظیر ترکیه به انجام می‌رسانید این مجوز به شما داده می‌شود که بلیتی برای سفر به کانادا تهیه کنید و راهی این کشور شوید. در فرودگاه‌های کانادا افسران مرزی وجود دارند و آنها با شما به مذاکره می‌پردازند تا تصمیم بگیرند آیا شما واقعاً قصد بازگشت به ایران را دارید یا می‌خواهید بمانید. این افسران قدرت این را دارند که ویزای شما باطل کنند، مدت اعتبار ویزا را کمتر یا بیشتر کنند. در این مورد باید گفت که متاسفانه افسران مرزی در مورد ایرانی‌ها با حساسی بیشتری برخورد می‌کنند. برای همین اصل را بر صداقت بگذارید تا دچار مشکل نشوید.

شما با اخذ مشاوره و خدمات کارآمد از سوی همکاران ما مدارک خود را آماده کرده و پس از ثبت نام درخواست ویزا، در وقت مصاحبه به سفارت یا کنسولگری کشور مربوطه می‌روید و امور انگشت‌نگاری و احراز هویت را انجام می‌دهید. سپس باید منتظر ایمیلی از سوی سفارت باشید. چنانچه ایمیل پذیرش خود را از سوی سفارت دریافت کردید، پرینت ایمیل و پاسپورت خود را به شرکت ساحل شنی تحویل داده و بعد از چند روز ویزای خود را به صورت الصاق شده بر پاسپورت دریافت می‌کنید. پیکاپ ویزا می‌تواند مستقیماً توسط متقاضی انجام شود، اما انجام امور در مدت زمان اعلام شده از سوی سفارت و نیز هزینه های سفر به کشور ثالث و بازگشت مجدد به ایران باعث شده اغلب افراد از شرکت‌های گردشگری معتبر بخواهند تا پیکاپ ویزا را برایشان انجام دهند.

برای اخذ ویزای توریستی کانادا چقدر هزینه باید کرد؟

شما برای ثبت نام اخذ ویزای کانادا، تکمیل فرم‌ها، آماده سازی پرونده، واریز مبلغ به سفارت کانادا، هزینۀ تست بیومتریک (اگر طی ده سال گذشته در سفارت کانادا تست بیومتریک انجام داده‌اید دیگر نیازی به این مرحله نیست) و غیره چیزی حدود چهارصد دلار نیاز دارید. البته که اگر خودتان بخواهید کارها را پیش ببرید هزینۀ کمتری پرداخت می‌کنید؛ اما دیگر نمی‌توانید به پرونده و نتیجۀ آن مطمئن باشید.

اخذ ویزای توریستی کانادا چه مراحلی دارد؟

شما برای اخذ ویزای توریستی کانادا باید مراحل ساده‌ای را طی کنید. نخستین مرحله جمع آوری مدارک مورد نیاز است. این مدارک باید با مدارک مورد نیاز در سایت سفارت کانادا همخوانی داشته باشند. ما در اینجا به برخی از این مدارک اشاره می‌کنیم:

  • اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار
  • یک قطعه عکس ۳٫۵ در ۴٫۵ رنگی با زمینهٔ سفید
  • اصل شناسنامه
  • سند ازدواج در صورت تأهل
  • رسید پرداخت هزینهٔ درخواست ویزا
  • گردش حساب مالی، سند ملی به نام متقاضی، مانده حساب مورد نیاز در حساب‌های بانکی
  • ووچر هتل
  • رزرو بلیت رفت و برگشت کانادا
  • رضایت نامه محضری برای افرادی که زیر سن قانونی هستند
  • گواهی اشتغال به کار، اشتغال به تحصیل یا حکم بازنشستگی

لازم به ذکر است که تمامی مدارک فوق باید به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شده و دارای مهر دادگستری باشند. به علاوه از تمامی مدارک باید یک نسخه کپی در دست داشته باشید.

بعد از آن لازم است امور ثبت نام را انجام دهید. شما می‌توانید از همان مراحل اولیۀ اخذ ویزای توریستی کانادا کارتان را به از مشاوران مجرب ما در آژانس مسافرتی ساحل شنی کمک بسپارید تا مدارکتان را در دپارتمان ترجمه به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه کنند. همکاران ما مدارک شما را با ریزبینی دقیق و حرفه‌ای بررسی می‌کنند و نواقص پرونده را مرتفع نمایند و با اخذ وقت سفارت کانادا در اسرع وقت کار شما را به مراتب جلو بیندازند. منظور از وقت سفارت کانادا مرحله‌ای است که شما برای احراز هویت و انگشت نگاری به سفارت کانادا در یکی از کشورهای همسایه می‌روید. برای اینکه به این مرحله برسید لازم است تا کارشناسان ما به صورت اینترنتی یک حساب کاربری یا اکانت برای شما ایجاد کنند و مدارکتان را آپلود نمایند. در این مرحله نیاز است هزینهٔ درخواست ویزا به حساب سفارت کانادا واریز شود. این کار بایستی با حساب‌های بین المللی انجام پذیرد. این کار را نیز می‌توانید به همکاران ما بسپارید تا با استفاده از خدمات شرکت واریزی را برایتان انجام دهند. در این مرحله درخواست شما به صورت رسمی در سایت سفارت کانادا قرار می‌گیرد. در مرحلۀ بعدی نیاز است فرم‌هایی در سایت کانادا پر شود. در نهایت طی مهلت ارائه شده از سوی سفارت کانادا باید وقت سفارت کانادا را تعیین کنید و ظرف سی روز در سفارت کانادا در ترکیه، ارمنستان یا امارات حاضر شده و نسبت به انجام امور انگشت نگاری اقدام نمایید. پس از آن مدارک شما از سوی افسر سفارت بررسی شده و نتیجه از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی می‌شود. در پایان با انجام امور پیکاپ ویزا، روادید خود را در دست بگیرید. البته فعلا با توجه به شیوع ویروس کرونا امکان سفر وجود ندارد. با این حال می‌توانید از هم اکنون نسبت به گردآوری مدارکتان اقدام کنید و خودتان را تا زمان باز شدن مرزها آماده کنید تا یک قدم جلو باشید.

ما در آژانس مسافرتی و گردشگری ساحل شنی برای تمامی شما عزیزان و همهٔ مردم در سراسر دنیا آرزوی سلامتی و موفقیت داریم و امیدوار هستیم با رعایت موارد گفته شده بتوانید بدون کوچک‌ترین نگرانی این دوره را هم پشت سر بگذارید. چنانچه برای سفر به کشور کانادا نیاز به کمک و همراهی دارید، می‌توانید از مشاوران و کارشناسان ما کمک بگیرید. ما همواره در تلاش هستیم تا شما مسافران محترم بتوانید در کمترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را بگیرید. برای اخذ انواع ویزای کانادا و اطلاع از شرایط و قوانین مسافرتی در این کشور می‌توانید با مشاوران و متخصصان باتجربۀ ما در تماس باشید. پل ارتباطی ما با شما عزیران شمارهٔ ۰۲۱۵۷۹۳۸ است.

توسط |۱۳۹۹/۶/۳ ۱۲:۴۱:۰۵شهریور ۳ام, ۱۳۹۹|canadavipvisa دسته بندی ها|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه

18 + پانزده =