جاذبه‌های شگفت انگیز کانادا

//جاذبه‌های شگفت انگیز کانادا

جاذبه‌های شگفت انگیز کانادا

جاذبه‌های گردشگری کانادا؛ دومین کشور بزرگ دنیا

کانادا یک کشور همه چیز تمام است؛ از شرایط اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بسیار خوب زندگی گرفته تا وجود شرایط چند فرهنگی و اماکن بکر و زیبای گردشگری. همه چیز در این کشور جوری پیش می‌رود که حرفی برای گفتن باقی نمی‌ماند. شما به عنوان یک توریست هرآنچه که بخواهید در کانادا به دست خواهید آورد: مراکز تفریحی هیجان‌انگیز، اماکن تاریخی و موزه‌های جذاب، طبیعت بکر و آرامش‌بخش، رستوران‌ها و هتل‌های بسیار خوب با تلورانس قیمتی متفاوت و متنوع، سیستم حمل و نقل عمومی با استانداردهای بالا و غیره.  این کشور شگفت انگیز و بسیار وسیع در قارهٔ امریکا واقع شده و برخی از گردشگران پس از دیدن این کشور برای اهداف تحصیلی، کاری یا مهاجرتی به کانادا فکر خواهند کرد. این کشور سردسیر مردم گرم و مهمان‌نوازی دارد که به حضور مهاجر و توریست در کشورشان خو گرفته‌اند. ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم بهترین و پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری کانادا را معرفی کنیم تا شما تنها با بخشی از زیبایی‌های این کشور آشنا شوید. پس ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

 1. آبشار نیاگارا (Niagara Falls)

 

اول به آبشار نیاگارا پرداختم؛ چراکه آبشار نیاگارا به نوعی به سمبل یا نماد کشور کانادا تبدیل شده است. هر وقت عبارت اماکن گردشگری کانادا را می‌شنویم، نخستین چیزی که به یاد می‌آوریم این آبشار است و به واقع که سمبل باارزشی است. آبشار نیاگارا هر سال میزبان سیل زیادی از توریست است. این آبشار منحصر به فرد ارتفاعی بالغ بر پنجاه و هفت متر دارد و آب با فشار زیادی از بلندای آن به زمین می‌ریزد. همین فشار آب باعث شده کسی نتواند در نزدیکی آبشار قرار بگیرد و به همین دلیل جایگاه‌های برای دیدن آبشار با فاصلهٔ ایمن وجود دارد.

در این مکان چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

خب باید گفت که راه‌های زیادی برای لذت بردن از طبیعت در کنار آبشار نیاگارا وجود دارد. شما می‌توانید در مسیر مخصوص پیاده روی قدم بزنید، در جشنواره‌های برگزار شده در تنگهٔ نیاگارا شرکت کنید، در رستوران‌های بسیار خوب آن حوالی غذا میل کنید و از آب و هوای لطیف آنجا بهره‌مند شوید و با استفاده از تلسکوپ‌های مخصوصی که در آنجا تعبیه شده آبشار را از نزدیک نگاه کنید.

چطور می‌توانم به آبشار نیاگارا بروم؟

این آبشار در فاصلهٔ نسبتاً کمی با شهر تورنتو قرار دارد و می‌توانید به این مکان رانندگی کرده یا ماشین کرایه کنید تا در حدود یک ساعت و نیم زمان به آبشار برسید. در مسیر برگشت هم شرایط به همین گونه است. البته که از وسایل نقلیهٔ عمومی هم می‌توان کمک گرفت.

 1. رشته‌کوه‌های راکی (Rocky Mountains)

این رشته‌کوه‌ها هم بسیار مشهور هستند و نامشان کشور کانادا را به یاد ما می‌آورد. همان‌طور که می‌دانید این رشته‌کوه‌ها از غرب کانادا آغاز شده و تا جنوب غربی امریکا ادامه دارد. کشورهایی چون اتریش رشته‌کوه‌های راکی فضایی بسیار شکوهمند را پیش چشمانتان ظاهر می‌کند که می‌توانید در آن به آرامش برسید. جالب اینجاست که از کوهپایه به بعد دیگر هیچ وسیلهٔ نقلیهٔ زمینی نمی‌تواند تردد کند و برای بالا رفتن فقط باید کوه‌پیمایی کنید. همین امر سبب شده که این مکان حالت بکر و طبیعی خود را حفظ کنید. از طرفی جنگلی در هم‌جواری رشته‌کوه‌های راکی قرار دارد که می‌توانید به طور دلخواه مسیرتان را به سمت این جنگل انبوه و زیبا منحرف کنید تا پس از مقداری کوهنوردی به جنگل‌گردی نیز برسید. به علاوه پارک ملی بنف نیز در مرکز این رشته‌کوه‌ها قرار دارد و بسیار از گردشگران این پارک را هدف نهایی خود قرار می‌دهند.

در رشته‌کوه‌های راکی چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

همان‌طور که گفته شد رشته‌کوه‌های راکی یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری کانادا محسوب می‌شود. از جمله فعالیت‌های که می‌توانید در این مکان طبیعی انجام دهید پیاده روی، کوهنوردی، دوچرخه سواری، تماشای طبیعت، جنگل‌گردی و پیاده روی در جنگل، رفتن به پارک ملی بنف، تماشای آبشارها و دریاچه‌های زیبای این منطقه و بازدید از غارهای جذاب آن است.

چطور می‌توانم به رشته‌کوه‌های راکی بروم؟

شما می‌توان از طریق راه آهن یا دیگر مسیرهای زمینی همچون ماشین و وسایل نقلیهٔ عمومی به رشته‌کوه‌های راکی بیایید. علاوه بر این، اگر در کلگری هستید، بدانید که این شهر بسیار به این رشته‌کوه‌های نزدیک است و به راحتی می‌توانید خود را به اینجا برسانید.

 1. برج سی اِن در شهر تورنتو (CN Tower in Toronto)

 

حال به محیط شهری برگردیم و از مشهورترین برج کانادا و یکی از مشهورترین برج‌های جهان یاد کنیم. اگر می‌خواهید به کانادا بروید و از جاذبه‌های گردشگری کانادا استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنم حتماً در تورنتو اقامت کنید؛ چراکه اماکن گردشگری بی‌نظیری در این شهر وجود دارد. یکی از این اماکن برج سی اِن است که بازدید از آن به نوعی جزو برنامه‌های هیجانی و تفریحی برای شما محسوب می‌شود. ارتفاع این برج به چیزی حدود پانصد و پنجاه متر می‌رسد که در نوع خودش بی‌نظیر است. چشم‌انداز بسیار زیبا و داشتن دید مستقیم به دریاچهٔ انتاریو از حمله مزایای این برج به شمار می‌آید.

در برج سی اِن چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

همان‌طور که گفتم حضور در این برج نوعی تفریح هیجان آور تلقی می‌شود. شما می‌توانید در رستوران‌های گردان برج غذا میل کنید و از منظره و چشم‌انداز زیبای شهر لذت ببرید. همچنین می‌توانید با استفاده از تلسکوپ‌ها مناطق مختلف این کلان شهر را از نزدیک و با کیفیتی بی‌نظیر ببینید. اگر هم دنبال هیجان بیشتر هستید، به اتاقک شیشه‌ای بروید تا حس کنید بین زمین و هوا در حال پرواز هستید. باز هم هیجان بیشتر می‌خواهید؟ لباس‌های مخصوص را بپوشید، بند مخصوص را آماده کنید و در لبهٔ یک و نیم متری اطراف برج به پیاده روی بروید! از همهٔ اینها که بگذریم، نورپردازی‌های شبانهٔ برج از اطراف بسیار دیدنی است.

چطور به برج سی اِن بروم؟

پیدا کردن و دسترسی به برج سی اِن بسیار آسان است. این برج تقریباً در مرکز شهر قرار دارید و می‌توانید با استفاده از متروی شهری یا تاکسی در مدت زمان کوتاهی به برج برسید.

 1. ساختمان پارلمان در اتاوا (Ottawa’s Parliament Hill)

حالا نویت به اماکن تاریخی اما زیبای کانادا رسیده است. گردشگرانی که دوست دارند اماکن تاریخی کانادا را ببینند، حتماً باید به این پارلمان بیایند. این ساختمان در شهر اتاوا واقع شده که یکی دیگر از شهرهای بزرگ و مهم کانادا محسوب می‌شود. قدمت این ساحتمان به قرن نوزده میلادی می‌رسد و چیزی که زیبایی و جذابیت آن را دو چندان می‌کند، رودخانه‌ای است که از زیر ساختمان رد می‌شود. معماری ساختمان پارلمان اتاوا بسیار خاص و در سبک نئوگوتیک است و تمام اینها دست به دست هم داده تا گردشگران این مکان را در زمرهٔ اماکن مهم گردشگری کانادا بدانند.

در ساختمان پارلمان چه چیزهایی می‌توان دید؟

رژهٔ سربازان در محل ورودی و مشعل جالبی که در بدو ورود چشم‌ها را به خود جلب می‌کند و متعلق به صد سال پیش است. این مشعل سمبل صد سالگی کنفدراسیون کاناداست. دیدن معماری و طراحی بنا و بازدید از برج صلح، مجسمه‌های بسیار زیبای باغ ساختمان، قایق‌سواری بر روی رودخانه و گذر از زیر ساختمان و پیاده روی توانید در امتداد رودخانه از جمله کارهایی است که می‌توانید انجام دهید.

چطور به ساختمان پارلمان اتاوا بروم؟

این ساختمان تقریباً بین اتاوا و کبک واقع شده و در هر کدام از این دو شهر باشید می‌توانید در زمانی کمتر از دو ساعت خود را به آن برسانید. برای این کار می‌توانید از اتوبوس، تاکسی یا ماشین شخصی استفاده کنید. متروی شهری هم می‌تواند گزینهٔ مناسبی در این زمینه باشد.

 1. مونترال قدیمی (Old Montreal)

 

به دو مکان گردشگری در دو شهر بزرگ کانادا یعنی اتاوا و تورنتو سر زدیم و حالا نوبت به سومین شهر بزرگ کانادا می‌رسد. همان‌طور که می‌بینید در هر شهر کانادا که باشید، اماکن گردشگری خوبی را در دسترس خواهید داشت. مونترال یکی از شهرهای مدرن کاناداست که در گوشه‌ای از آن زندگی در زمان توقف کرده و شرایط به صورت کاملاً تاریخی در عصر آرامش و زیبایی مانده است. اگر از هیاهوی شهری خسته شده‌اید حتماً به مونترال قدیمی سر بزنید تا بتوانید در تاریخ سفر کنید.

در مونترال قدیمی چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

اگر هیچ کاری هم در مونترال قدیمی نکنید، شرایط و جو موجود در این محل به شما آرامش داده و احساس خوبی را منتقل خواهد کرد. می‌توانید در خیابان‌های سنگ فرش شده قدم بزنید، با ارابه محله را بچرخید، در رستوران‌هایش غذا بخورید، به بازار بونسکور (Marché Bonsecours) سر بزنید و خرید کنید، از کلیسای سلطنتی نوتردام بازدید کنید و سری هم به محلهٔ ژاک-کارتیه (Jacques-Cartier)  و سالن قدیمی شهر بزنید.

چطور به مونترال قدیمی بروم؟

این محله در مجاورت بخش مدرن شهر قرار گرفته و اگر در مونترال هستید به راحتی می‌توانید با وسیلهٔ نقلیهٔ عمومی به این بخش از شهر برسید. پس از آن هم با پیاده روی می‌توانید آثار مختلف موجود در این محله را ببینید و برای این کار یک روز کافی است. اگر در مونترال نیستید می‌توانید به جنوب غربی استان کبک بروید و از این شهر زیبا دیدن نمایید.

 1. خلیج فاندی (Bay of Fundy)

 

بگذارید دوباره سری به زیبایی‌های طبیعی کانادا بزنیم. این خلیج در شرق کانادا قرار دارد و مکان تفریحی بسیار خوبی برای تفریحات آبی و آفتاب گرفتن در محیط آزاد است. بسیار از گردشگران برای لذت بردن از طبیعت آبی و بکر خلیج فاندی به نوا اسکوشیا می‌روند تا دمی را در کنار آب به تفریح بپردازند.

در خلیج فاندی چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

 یکی از زیبایی‌های خلیج فاندی صخره‌های زیبای آن است که شکل بسیار جذاب و خاصی به خود گرفته‌اند. بسیار از توریست‌ها این صخره‌ها را برای اهداف عکاسی خود انتخاب می‌کنند. از دیگر جذابیت‌های خلیج فاندی جزر و مدهای شگفت انگیز آن است که گاهی تا حدود بیست متر هم آب به جلو یا عقب می‌رود! شما می‌توانید در این خلیج آفتاب بگیرید، در امتداد آب به پیاده روی بروید و تفریحات جذاب آبی را تجربه کنید.

 1. پارک ملی گروس مورن (Gros Morne National Park)

 

پارک ملی  گروس مورن ازجمله جاهایی است که می‌توانید طبیعت را در دست بگیرید و در قلب خود احساس کنید! این پارک در نیوفاندلند واقع شده است. اما چرا اینقدر خاص در مورد این پارک صحبت می‌کنیم؟ از مواردی که پارک ملی گروس مورن را منحصر به فرد می‌کند، طبیعت بکر و دست نخوردهٔ آن است. شما کمترین میزان دخالت انسانی در اماکن طبیعی را در این پارک شاهد هستید و همین باعث می‌شود با وجود اینکه پارک حفاظت شده است، حس کنید در دل جنگل و به دور از دخالت‌های انسانی هستید. شاید همین موارد باعث شده این پارک ملی به ثبت سازمان جهانی یونسکو برسد. رودخانه‌های زیبا، کوه‌های باشکوه و تنگه‌های طبیعی بر زیبایی این پارک ملی می‌افزاید. از دیگر موارد می‌توان به یخچال‌های طبیعی آبشاری دیدنی اشاره کرد.

در پارک ملی گروس مورن چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

شما می‌توانید در این پارک به پیاده روی و جنگل‌گردی بپردازید، با قایق‌های کانو روی رودخانه قایق‌سواری کنید، در فصول سر سال از کوه‌ها استفاده کرده و به اسکی بروید.

چطور به پارک ملی گروس مورن بروم؟

این پارک در استان نیوفاندلند قرار دارد و با فرودگاه دییر لِیک (Deer Lake) تنها سی دقیقه فاصله دارد. بنابراین بهترین راه رسیدن به این پارک مسافرت هوایی به این استان است. البته می‌توانید به طور زمینی هم به این پارک ملی دسترسی پیدا کنید.

 1. پارک ملی بنف (Banff National Park)

 

حالا که داریم راجع به اماکن طبیعی حرف می‌زنیم، به پارک ملی بنف هم اشاره کنیم که به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری کانادا، هر ساله میلیون ها گردشگر را به خود جذب می‌کند. همان‌طور که قبلاً گفتیم، پارک ملی بنف در دل رشته‌کوه‌های راکی قرار دارد و گردشگران با دیدن این اماکن گردشگری یک تیر و چند نشان می‌زنند. چیزی که بیشتر از همه در این پارک معروف است و خودنمایی می‌کند، دریاچهٔ فیروزه‌ای آن است که دریاچهٔ لوئیز (Lake Louise) نام دارد. این دریاچه چنان شفاف است که طبیعت را همچون آیینه‌ای در خود به نمایش درمی‌آورد. از دیگر جاذبه‌های گردشگری در این پارک می‌توان به یخچال‌های طبیعی، درختان زیبا و کوه‌های پوشیده از برف اشاره کرد.

در پارک ملی بنف چه کارهایی می‌توانم انجام بدهم؟

بهترین کاری که می‌توان انجام داد لذت بردن از طبیعت و آرامش دادن به خودتان است. کنار دریاچهٔ زیبای لوئیز قدم بزنید و عکس بیندازید، به کوهنوردی و اسکی بروید، پیاده روی و دوچرخه سواری کنید و با کرایهٔ ویلا در شهر بنف چند روزی را خوش بگذرانید.

 1. شهر ویسلر (Whistler City)

 

شهر ویسلر در مجاورت ونکوور قرار دارد و به یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری کانادا تبدیل شده است. احتمالاً برای دیدن زیبایی‌های ونکوور به این شهر سفر خواهید کرد. وقتی به ونکوور رفتید حتماً به شهر ویسلر هم سر بزنید. این شهر زیبا برای ورزش‌های زمستانی و تفریحات زمستانی معروف است. شما می‌توانید برای تجربه کردن این تفریحات به ویسلر بروید و از دیدن مناظر زیبای این شهر در فصل سرمان لذت ببرید.

در ویسلر چه کارهایی می‌توانم انجام دهم؟

در این شهر به تفریحاتی از حمله اسکی، اسکیت روی یخ، کوهنوردی، پیاده روی و دیگر فعالیت‌ها بپردازید. در تا بسی‌تان هم می‌توانید به دوچرخه سواری و گلف بروید و حتی اگر بلد نیستید، مقدمات این ورزش‌های خاص را بیاموزید. از رستوران‌ها و هتل‌های بسیار خاص و لوکس این شهر بهره‌مند شوید و حسابی خوش بگذرانید.

چطور به شهر ویسلر بروم؟

این شهر در فاصلهٔ دو ساعته از ونکوور قرار دارد و می‌توانید با ماشین به ویسلر برسید.

 1. استنلی پارک در ونکوور (Stanley Park in Vancouver)

 

صحبت از ونکوور و زیبایی‌های این شهر شد و بهتر است استنلی پارک را در این زمینه معرفی کنیم. این پارک خاص معروف‌ترین جاذبهٔ گردشگری کانادا در ونکوور محسوب می‌شود. درختان این پارک بسیار خاص هستند و وجود برگ‌های رنگارنگ باعث می‌شود فضای بسیار زیبایی به وجود بیاید. این پارک بهترین جا برای عکس انداختن است. این پارک وسیع دارای باغچهٔ گل رز، عمارت استنلی، دریاچهٔ بیوِر و آکواریوم ونکوور است.

در استنلی پارک چه کارهایی می‌توانم انجام دهم؟

بهترین کار عکس برداری است! بله. به این پارک بروید و از زیبایی‌های آن عکس بگیرید. به آکواریوم ونکوور بروید و حیوانات دریایی را از نزدیک ببینید. در محیط پارک پیاده روی و دوچرخه سواری را امتحان کنید و بگذارید هوای پاکیزه روح شما را تازه کند.

چطور به استنلی پارک بروم؟

پارک در بخش غربی شهر ونکوور قرار دارد. شما می‌توانید در جادهٔ مخصوص و فوق العاده زیبای پارک رانندگی کرده و لذت ببرید. علاوه بر آن، با تاکسی با دیگر وسایل نقلیهٔ عمومی می‌توانید در کمتر از یک ساعت به این پارک دسترسی داشته باشید.

 1. موزه حقوق بشر کانادا (Human Right Museum in Canada)

 

 موزهٔ حقوق بشر کانادا به تازگی شهرت پیدا کرده و در همین زمان کم بسیاری از گردشگران را به سوی خود می‌کشاند. از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این موزه بنای آن است. معماری و طراحی این ساختمان به حدی زیباست که گردشگران وقت زیادی را در بیرون از موزه می‌گذرانند و ساختمان را تماشا می‌کنند. شب‌ها نورپردازی فوق‌العاده‌ای بر روی ساختمان انجام می‌شود که زیبایی آن را دوچندان می‌کند. در این موزه نظریه‌های متفاوتی با تِم مشترک به نمایش گذاشته می‌شود.

در موزهٔ حقوق بشر کانادا چه چیزهایی را می‌توانم ببینم؟

بنای موزه و طراحی ساختمان یکی از مهم‌ترین موارد است. این موزه در سال ۲۰۱۴ افتتاح شده و به همین دلیل معماری ساختمان بسیار مدرن و جذاب است. پس از آن می‌توانید از گالری‌های موجد در موزه دیدن کنید و لذت ببرید.

موزهٔ حقوق بشر کانادا کجاست؟

این موزه در شهر وینیپگ  (Winnipeg)و در نزدیکی فورکس  (Forks)واقع شده است. اگر در شهر وینیپگ باشید راه زیادی تا موزه ندارید. در غیر اینصورت باید به صورت هوایی به این شهر سفر کنید.

 1. موزهٔ پیر ۲۱ (Pier 21 Museum)

 

 

از دیگر موزه‌های مهم در کانادا موزهٔ پیر ۲۱ می‌باشد که به عنوان اماکن تاریخی گردشگری کانادا بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در این موزه تاریخ مهاجرتی کانادا به چشم می‌بینید و اطلاعات زیادی در مورد کانادا کسب می‌کنید. از جمله مواردی که می‌توانید در این موزه متوجه شوید روند ورود کشتی‌های اقیانوس‌پیما، ورود مهاجران به کانادا در زمان قدیم و دروازهٔ ورود سربازان است. موزهٔ پیِر ۲۱ در شهر هالیفاکس قرار دارد و محل برگزاری نمایشگاه های مختلفی است.

 

کشور کانادا امکاناتی جذاب برای گردشگری، تحصیل و اقامت را برای شما فراهم می‌کند. شما برای سفر به این توریستی و جذاب، باید ویزای کانادا داشته باشید. پیشنهاد می‌کنم برای اخذ ویزای کانادا و وقت سفارت کانادا و سفر به این کشور رؤیایی، با شمارۀ ۵۷۹۳۸ تماس بگیرید تا همکاران ما در شرکت ساحل شنی شما را در این امر یاری کنند. شما با گرفتن مشاوره از همکاران مجرب ما و سپردن فرایند اخذ ویزای کانادا به متخصصان ساحل شنی می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن با صرف کمترین میزان هزینه ویزای این کشور منحصر به فرد را اخذ کنید و با خیالی آسوده به سفر بروید. منتظر شما هستیم.

 

توسط |۱۳۹۸/۴/۱۶ ۹:۱۷:۱۷تیر ۱۶ام, ۱۳۹۸|canadavipvisa دسته بندی ها|برچسب ها: , |بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه

17 − 12 =