انواع ویزای کانادا

//انواع ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا

آشنایی با انواع ویزای کانادا

امروزه ایرانیان زیادی قصد سفر به کشورهای مختلف را دارند و می‌خواهند برای مدتی هم که شده از تنش دور باشند و بر اهداف خود تمرکز کنند. کانادا در چنین شرایطی انتخاب اول بسیاری از ایرانی‌ها است. در واقع این کشور در صدر لیست انتخاب کشورهای مورد نظر جهت سفر قرار دارد و به واقع انتخاب درستی هم هست. وجود امکانات آموزشی، پیشرفت تکنولوژی در زمینه‌های مختلف از جمله امور درمانی، بازار کار خوب برای متخصصان و کارشناسان و نیز اماکن تفریحی و گردشگری بسیار جذاب برای سفر توریستی از جمله مواردی هستند که باعث این انتخاب می‌شوند. بنابراین اگر واجد شرایط زندگی یا سفر به کانادا باشید، بسیاری از مشکلاتتان حل شده و می‌توانید از سفر به کانادا مزایای بسیاری را کسب کنید. در واقع ابتدایی‌ترین راه برای درک اینکه واجد شرایط سفر یا زندگی در کانادا هستید یا خیر را می‌توانید در اخذ ویزای کانادا جستجو کنید. اگر شرایط لازم برای اخذ ویزای کانادا را داشته باشید، در واقع می‌توانید مطمئن باشید که از لحاظ امور اولیه در کانادا به هیچ مشکلی بر نخواهید خورد. پس نخستین گام برای سفر به کانادا با هر هدفی که دارید را باید اخذ ویزای کانادا بدانید. برخی بر این باورند که گرفتن ویزا کار خوشایندی نیست و مرحلۀ نامناسبی برای سفر است. اما اگر دید مثبت‌تری به قضیه داشته باشید، ویزای کانادا را محکی برای خودتان خواهید دانست تا به این طریق متوجه شوید با هر هدفی که دارید، پیش زمینۀ لازم را برای موفقیت در کانادا دارید یا خیر. به عبارت دیگر ویزای کانادا شما را واجد شرایط لازم جهت سفر به کانادا می‌داند. اما خب در این راه سختی‌هایی هم وجود دارد. برای مثال با توجه به اینکه سفارت کانادا در ایران وجود ندارد، متقاضیان ایرانی برای انجام امور حضوری اخذ ویزا مجبور به سفر به دیگر کشورهای همسایه مانند ترکیه، ارمنستان یا امارات هستند که این موضوع از لحاظ مالی و زمانی کمی دست و پا گیر است. از سوی دیگر سپری کردن مراحل اخذ ویزای کانادا نیاز به تبحر و تجربه دارد و اگر به تنهایی امور را انجام دهید، ممکن است مدارک ناقصی را ارسال کرده یا در امر اخذ وقت سفارت کانادا دچار مشکل شوید. به همین دلیل است که به شما پیشنهاد می‌کنیم از ابتدای راه با مشاوران و کارشناسان مجرب و کارآزمودۀ آژانس مسافرتی و گردشگری ساحل شنی در ارتباط باشید تا راه اخذ ویزای کانادا را برای شما هموار کنند. اما پیش از هر اقدامی لازم است اطلاعاتی دربارهٔ انواع ویزای کانادا، ثبت نام ویزای کانادا، وقت سفارت کانادا، اخذ ویزای کانادا و نیز پیکاپ ویزای کانادا به دست آورید تا با دید بازتری امور روادید کانادای خود را پیش ببرید. ما در این مقاله در مورد انواع ویزای کانادا و شرایط اخذ آن با کمک کارشناسان مجرب شرکت مسافرتی و گردشگری ساحل شنی به تفصیل به بحث خواهیم نشست. پس با ما همراه شوید و به خواندن این مقاله ادامه دهید.

ویزای کانادا چند نوع دارد؟

اگر بخواهیم به طور کلی راجع به دسته بندی ویزای کانادا با شما صحبت کنیم، باید آن را به دو دستۀ ویزای دائم و ویزای موقت تقسیم نماییم. در واقع با اخذ ویزای دائم شما می‌توانید هر زمان و با هر بازۀ زمانی که می‌خواهید به کانادا سفر کرده و در خاک این کشور بمانید. اما لازم به ذکر است که اخذ ویزای دائم کانادا کار راحتی نیست و پروسه‌ای چند ساله دارد؛ چراکه باید با سپری کردن شرایط خاص درخواست شهروندی کانادا را ارائه و تائید آن را از دولت کانادا بگیرید. در مقابل ویزای موقت کانادا به شما اجازه می‌دهد تا در بازۀ زمانی مشخصی در کانادا بمانید و به امور مورد نظر خود بپردازید و کمی پیش از پایان تاریخ انقضای ویزای خود از کشور کانادا خارج شوید. این نوع ویزا را می‌توان با روش آسان‌تر و زمان بسیار کمتری اخذ نمود و اگر هم کارتان در کانادا بیشتر از زمان ویزا به طول انجامید، می‌توان درخواست تمدید ویزا را اجرا کرد. در واقع بیشتر ایرانی‌ها در پی دریافت ویزای موقت هستند. اما این ویزای موقت خود به چند شاخه تقسیم می‌شود که باید با هدف شما از سفر همخوانی داشته باشد. در واقع منظور ما از انواع ویزای کانادا انتخاب یکی از همین زیر شاخه‌ها است. این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که برای اخذ هر دو نوع ویزای موقت و دائم می‌توان از دو روش حضوری و آنلاین اقدام نمود. با این حال با توجه به مزایای روش آنلاین یا همان روش اینترنتی، بیشتر متقاضیان روش دوم را به روش حضوری ترجیح می‌دهند. شرکت معتبر و با سابقۀ ساحل شنی هم از همین روش برای اخذ روادید کانادا اقدام می‌نماید. ما در ادامه به معرفی انواع ویزای موقت کانادا اشاره خواهیم کرد.

ویزای موقت کانادا چند نوع دارد؟

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، نوع ویزای درخواستی شما بایستی با هدف شما از سفر به کانادا همخوانی داشته باشد؛ در غیر این صورت سفر شما بی نتیجه می‌ماند و نمی‌توانید درخواست خود را محقق کنید. بگذارید این موضوع را با ارائۀ یک مثال روشن کنیم. فرض کنید که فردی برای تحصیل در کانادا قصد سفر دارد و برای این کار آمادگی لازم را نیز کسب کرده است. اگر این فرد ویزای توریستی بگیرد، تنها می‌تواند به کانادا سفر کند؛ اما هرگز نمی‌تواند ثبت نام خود را در دانشگاه یا کالج مورد نظرش انجام دهد. یا در حالت دیگر فردی که ویزای تحصیلی داشته باشد، اجازۀ کار تمام وقت یا انجام سرمایه گذاری را در کانادا نخواهد داشت. پس اهمیت انتخاب نوع ویزای درخواستی با توجه به هدف شما از سفر باید جزو اولویت شما باشد؛ در غیر این صورت هزینه و وقت خود را بی دلیل تلف می‌کنید. به عبارت دیگر باید گفت در اصل ویزای شما محدود کنندهٔ نوع فعالیت شما در کاناداست. این مثال‌ها برای روشن شدن اهمیت آشنایی با انواع ویزای کانادا ارائه شد. در بخش زیر با اصلی‌ترین انواع ویزای کانادا آشنا خواهید شد:

ویزای توریستی یا گردشگری کانادا

ویزای توریستی کانادا را باید یکی از پر طرفدارترین انواع ویزای این کشور دانست. با این ویزای شما می توانید تا پنج سال در خاک کانادا رفت و آمد داشته باشید و در هر بار سفر تا شش ماه به صورت مستمر در کانادا بمانید. اگر دوست دارید از اماکن دیدنی و جاذبه‌های گردشگری کانادا دیدن کنید یا به دیدار دوستان یا اقوام خود در کانادا بروید، این نوع ویزای برای شما بسیار کارآمد خواهد بود. این ویزا را ممکن است با دیگر اسامی همچون ویزای گردشگری، ویزای مولتی یا ویزای پنج ساله نیز به شما معرفی کنند و حالا شما می دانید تمامی این عبارت‌ها به یک نوع ویزا اشاره دارد. شما تا زمانی که پاسپورتتان اعتبار داشته باشد می‌توانید به مدت پنج سال به کانادا سفر کرده و از بودن در این کشور لذت ببرید. پس از شش ماه حتی به مدت یک روز هم شده باید از کانادا خارج شوید و بعد دوباره می‌توانید به این کشور بازگردید.

 

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا برای آن دسته از متقاضیانی است که می‌خواهند در مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا مشغول به تحصیل شوند. باید بدانید که کانادا دارای سیستم آموزشی بسیار پیشرفته و قابل استناد بوده و دانشگاه‌های معتبری دارد که در سطح بین المللی مطرح هستند. همین امر باعث شده دانشجویان و دانش آموزان زیادی به فکر تحصیل در کانادا باشند. این کشور دارای جامعۀ چند فرهنگی است و همین امر دوران راحت‌تری را نیز برای دانشجویان و دانش آموزان فراهم می‌آورد. شرایط مساعد اجتماعی ، رفاهی و تحصیلی باعث شده خانواده‌ها نیز به این موضوع علاقه‌مند شوند و راضی به فرستادن فرزندانشان به این کشور شوند. از جمله مدارک مهمی که باید به سفارت کانادا ارائه دهید آخرین مدرک اخذ شده در ایران و نیز برگه یا نامهٔ پذیرش مدرسه، کالج یا دانشگاه مقصد در کانادا است تا بتوانید ثابت کنید یک دانشگاه یا کالج شما را واجد شرایط تحصیل در این کشور دانسته است. چنانچه برای شرکت در دوره‌های تخصصی خاص هم نیاز به حضور در خاک کانادا را دارید، باید نسبت به اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید. باید بدانید که در بیشتر موارد داشتن مدرک آیلتس شرط لازم در اخذ این نوع ویزا است که با توجه به دانشگاه یا مرکز آموزشی مقصد، نمرهٔ درخواستی آن متفاوت است؛ حال آنکه اگر ضرورت مدرک آیلتس هم مطرح نباشد، باز هم داشتن آن امتیاز محسوب می شود.

ویزای همراه کانادا

یکی از معضلاتی که دانشجویان و دانش آموزان و خانواده‌های آنها در زمینۀ تحصیل در کانادا با آن مواجه می‌شوند، دوری از خانواده و نگرانی والدین از شرایط تحصیل فرزندشان است. یا شرایط دیگری را در نظر بگیرید که فرد پذیرش دانشگاه را گرفته و موفق شده ویزای تحصیلی خود را هم اخذ کند. حال اگر این فرد متقاضی متأهل باشد، همسر او نمی‌تواند از او دور بماند. برای همین هم نیاز است با او به سفر رفته و در طول دورۀ تحصیل کنارش باشد. در چنین مواردی خانواده یا همسر متقاضی ویزای تحصیلی باید تقاضای ویزای همراه کانادا را بدهند. باز هم اگر شرایط اخذ ویزای همراه کانادا را ندارید می‌توانید نسبت به اخذ ویزای توریستی اقدام کنید تا بیشتر اوقات را کنار اعضای خانواده‌تان در کانادا باشید. از دیگر ویزاهایی که امکان حضور شما در کنار اعضای خانواده‌تان را می‌دهد ویزای کار است. در این صورت علاوه بر تأمین هزینه‌ها می‌توانید در کنار همسر یا فرزند خود باشید. در این مورد می‌توانید با توجه به شرایط خاص و منحصر به فرد خود، از مشاوران با تجربهٔ شرکت ساحل شنی کمک بگیرید تا بهترین راه را پیش روی شما بگذارند.

ویزای فرصت‌های مطالعاتی کانادا

این ویزا مخصوص کسانی است که می‌خواهند در دوره‌های تحصیلی کوتاه مدت یا شرکت در پروژه‌های مطالعاتی و پژوهشی به کانادا سفر کنند. در این صورت باید نسبت به اخذ ویزای فرصت مطالعاتی اقدام کنید. گاهی درک تفاوت ویزای تحصیلی و ویزای پژوهشی برای افراد سخت می شود و ممکن است با انتخابی نادرست فرصت خود را هدر بدهند. بنابراین بهتر است برای تصمیم گیری درست و استفادهٔ صحیح از آنها از مشاوران شرکت معتبر ساحل شنی بهره بگیرید.

ویزای تضمینی کانادا

ویزای تضمینی کانادا از سوی شرکت‌های مسافرتی و گردشگری اعمال می شود و به این منظور است که با استفاده از تجربه و دانش مورد نیاز، درصد خطای اخذ ویزا را به حداقل می‌رسانند و تمامی نواقص پرونده را رفع نموده تا بتوانید با کمترین میزان نگرانی و با حداقل ریسک ممکن برای ویزای کانادا اقدام کنید. در این مورد باید حسابی تحقیق کنید و شرایط شرکت مورد نظر را بسنجید تا دچار خطا نشوید. شما می‌توانید بدون هیچ گونه نگرانی در امر اخذ ویزای کانادا وکالت امور خود را به کارشناسان حاذق ساحل شنی بسپارید تا با تجربهٔ بالای خود در امر اخذ ویزای کانادا و نیز دانش به روز خود از امور و قوانین مسافرتی این کشور، کوچک‌ترین گزندی به دست افسران کانادا نداده و ویزای شما را تضمین کنند. بنابراین اگر برای اخذ ویزای کانادا عجله دارید، می‌توانید با همکاران ما در شرکت ساحل شنی در ارتباط باشید تا به صورت تضمینی در کمترین زمان ممکن ویزای شما مهیا کنند.

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا به نوعی از ویزا اطلاق می شود که دعوتنامه ای از سوی پدر بزرگ یا مادر بزرگ متقاضی از کشور کانادا صادر شود. اگر بخواهید این ویزا را داشته باشید، بایستی پدر و مادر و یا پدر بزرگ و مادربزرگ شما متقاضی محترم نسبت به پر کردن و ارسال مدارک مورد نیاز اقدام نموده و ثابت کنند از لحاظ شرایط مالی امکان تأمین نیازهای مالی شما را در زمان حضور در کانادا دارند. شما نیز به عنوان متقاضی روادید سوپر ویزای کانادا بایستی تأییدیهٔ سلامت پزشکی خود را کسب کنید. جالب است بدانید که سوپر ویزای کانادا دارای اعتبار ده ساله بوده و شما می‌توانید با اخذ آن یک گام از دیگر انواع ویزا جلوتر باشید. البته با توجه به این نکته که اعتبار پاسپورت‌های ایرانی اعتبار پنج ساله است و بلافاصله پس از گذشت انقضای پاسپورت، ویزای شما به صورت خودکار منقضی می‌شود، این نکته چندان برای شما کارآمد نخواهد بود. سوپر ویزای کانادا یک مولتی ویزا است که با آن می‌توانید هر چند بار که بخواهید از خاک کانادا خارج شده و دوباره وارد کانادا شوید.

ویزای معمولی کانادا

ویزای معمولی به نوعی از ویزا اشاره دارد که هدف خاصی را دنبال نکند و با ارائۀ دعوتنامه از سوی فردی مقیم کانادا نسبت به اخذ ویزای کانادا اقدام نمایید. مدارک مورد نیاز برای اخذ این نوع روادید، شبیه مدارک لازم برای ویزای توریستی بوده و شرایط مشابهی با آن را دارا می‌باشد.

ویزای کار کانادا

در بخش‌های قبلی به ویزای کار کانادا اشاره کردیم. اگر تخصص ویژه‌ای دارید که در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا قرار دارد، شانس پذیرش بالایی در اخذ ویزای کار کانادا دارید. به علاوه اینکه امور سرمایه گذاری در کانادا نتیجۀ خوبی برای اخذ ویزای کار کانادا می‌دهد. در این صورت می‌توانید با شرکت‌ها و مراکز کاری موجود در این کشور مذاکره کرده و برگۀ پذیرش آنها نیز در مدارک خود به سفارت کانادا ارائه دهید. همکاران ما در شرکت ساحل شنی مدارک شغلی شما را همراه با پذیرش شرکت مقصد و مواردی از این قبیل همراه با ترجمۀ آنها آماده کرده و نسبت به اخذ ویزای کار اقدام می‌کنند. در این زمینه می‌توانید نسبت به تمدید ویزای خود نیز اقدام کرده و با سهولت ویزای خود را تمدید نمایید.

اخذ ویزای کانادا چه مراحلی دارد؟

اگر از همان مراحل اولیۀ اخذ ویزای کانادا که گردآوری و تنظیم مدارک باشد از مشاوران مجرب ما در شرکت ساحل شنی کمک بگیرید، شانس پذیرش ویزای خود را به مراتب بالا می برید. مشاوران و کارشناسان ما با استفاده از تجربۀ بالای خود در زمینۀ اخذ ویزای کانادا و نیز دانش به روز خود از قوانین مسافرتی و مهاجرتی کانادا می‌توانند بهترین راه حل ممکن را برای شما در نظر بگیرند، مدارک شما را با ریزبینی حرفه‌ای بررسی کرده و نواقص پرونده را مرتفع نمایند و با اخذ وقت سفارت کانادا در اسرع وقت کار شما را به مراتب جلو بیندازند. همکاران ما پس از کمک به شما در تنظیم مدارک، مدارکتان را به دپارتمان ترجمۀ ساحل شنی می‌فرستند تا همۀ مدارک به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. سپس کارشناسان ما به صورت اینترنتی یک حساب کاربری یا اکانت برای شما ایجاد کرده و مدارکتان را آپلود می‌کنند. در این مرحله نیاز است هزینهٔ درخواست ویزا به حساب سفارت کانادا واریز شود. این کار بایستی با حساب‌های بین المللی انجام پذیرد. این کار را نیز می‌توانید به همکاران ما بسپارید تا با استفاده از خدمات شرکت واریزی را برایتان انجام دهند. در این مرحله درخواست شما به صورت رسمی در سایت سفارت کانادا قرار می‌گیرد. در مرحلۀ بعدی نیاز است فرم‌هایی در سایت کانادا پر شود. در نهایت طی مهلت ارائه شده از سوی سفارت کانادا باید وقت سفارت کانادا را تعیین کنید و ظرف سی روز در سفارت کانادا در ترکیه، ارمنستان یا امارات حاضر شده و نسبت به انجام امور انگشت نگاری اقدام نمایید. پس از آن مدارک شما از سوی افسر سفارت بررسی شده و نتیجه از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی می‌شود. در پایان با انجام امور پیکاپ ویزا، روادید خود را در دست بگیرید.

شما با اخذ مشاوره و خدمات کارآمد از سوی همکاران ما مدارک خود را آماده کرده و پس از ثبت نام درخواست ویزا، در وقت مصاحبه به سفارت یا کنسولگری کشور مربوطه می‌روید و امور انگشت‌نگاری و احراز هویت را انجام می‌دهید. سپس باید منتظر ایمیلی از سوی سفارت باشید. چنانچه ایمیل پذیرش خود را از سوی سفارت دریافت کردید، پرینت ایمیل و پاسپورت خود را به شرکت ساحل شنی تحویل داده و بعد از چند روز ویزای خود را به صورت الصاق شده بر پاسپورت دریافت می‌کنید. پیکاپ ویزا می‌تواند مستقیماً توسط متقاضی انجام شود، اما انجام امور در مدت زمان اعلام شده از سوی سفارت و نیز هزینه های سفر به کشور ثالث و بازگشت مجدد به ایران باعث شده اغلب افراد از شرکت‌های گردشگری معتبر بخواهند تا پیکاپ ویزا را برایشان انجام دهند.

برای اخذ ویزای کانادا به چه مدارکی نیاز داریم؟

مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا به نوع ویزای درخواستی شما بستگی دارد. این بدان معناست که شما برای هر نوع ویزا نیاز به اثبات دلایل مختلفی از سفر را دارید. با این حال یک سری از مدارک به صورت مشترک در تمامی لیست‌ها یافت می‌شوند که در زیر آورده شده است:

  • اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار
  • یک قطعه عکس ۳٫۵ در ۴٫۵ رنگی با زمینهٔ سفید
  • اصل شناسنامه
  • سند ازدواج در صورت تأهل
  • رسید پرداخت هزینهٔ درخواست ویزا
  • گردش حساب مالی، سند ملی به نام متقاضی، مانده حساب مورد نیاز در حساب‌های بانکی
  • ووچر هتل
  • رزرو بلیت رفت و برگشت کانادا
  • رضایت نامه محضری برای افرادی که زیر سن قانونی هستند
  • گواهی اشتغال به کار، اشتغال به تحصیل یا حکم بازنشستگی

لازم به ذکر است که تمامی مدارک فوق باید به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شده و دارای مهر دادگستری باشند. به علاوه از تمامی مدارک باید یک نسخه کپی در دست داشته باشید.

ما در شرکت ساحل شنی همواره در تلاش هستیم تا شما مسافران محترم بتوانید در کمترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را بگیرید. برای اخذ انواع ویزا و اطلاع از شرایط و قوانین مسافرتی در هر کشور می‌توانید با مشاوران و متخصصان ما در تماس باشید. پل ارتباطی ما با شما شمارهٔ ۰۲۱۵۷۹۳۸ است.

توسط |۱۳۹۸/۸/۱۹ ۸:۲۱:۱۱آبان ۱۹ام, ۱۳۹۸|canadavipvisa دسته بندی ها|برچسب ها: , |بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه

13 + 7 =